ENDY

Endík je pejsek z útulku. Máme ho od roku 2004 - to mu byly asi 4 roky. Od začátku to byl pejsek, který se rád pral s ostatními psy, neváhal napadat i psy daleko větší než byl sám - kdo ví co si v prvních letech života prožil.   Na "své" lidi byl vždycky hodný, rád hlídá, běhá podle plotu a vyštěkává okolo chodící psy.

Na jednom výletu k nám z lesa vyběhlo vyhublé kotě. Protože pes šel před námi, viděla jsem, že se mi nepodaří ho včas chytit - první moje myšlenka byla - ten ho asi zakousne, kotě běželo přímo k němu, ale oni se naprosto v klidu očichali a kotě se přidalo k nám. Když s námi ušlo asi 2 kilometry, bylo mi jasné, že ho tam prostě nemůžu nechat ... a tak si Endy přivedl domů kamaráda - kocourka Myšáka.

Brzy bylo jasné, že kocourek si k Endymu může dovolit skoro úplně všechno - a pes, kterého se ostatní v okolí báli, se nechá fackovat a lovit od malého kocourka.

Jednou se  před domem honil s fenkami, hráli si, dováděli spolu, když se od lesa vracel Myšák. Běžel k plotu, ale jedna fenka vyrazila k němu a chtěla ho chytit. Endy si toho všiml, dohnal ji a lehce ji v běhu přidržel za kůži za krkem, chvilku.... jen aby Myšák měl čas proskočit plotem do bezpečí .... kdybych to neviděla, nevěřila bych, že ho má tak rád ...

Po dvou letech jsme si všimli, že se mu začínají šedě zakalovat oči - Endy přestával vidět. Postupovalo to pomalu, napřed oslepl na jedno oko, ale do dvou let přestal vidět úplně.

Diagnóza zněla šedý zákal. Bylo smutné vidět toho dřív tak veselého pejska, jak se chce rozeběhnout a každou chvíli do něčeho narazí ...

Navštívila jsem s ním dost veterinářů, ale nikde mi nedávali moc naděje.

A v takové situaci vám ještě hodně lidí řekne - tak proč ho nedáte utratit? Vždyť je z útulku. Tak si tam vezměte jiného psa....

Naštěstí jsme se dozvěděli o MVDr. Beránkovi z Pardubic, ten vyšetřil Endíka a provedl mu v roce 2008 operaci obou očí. Od té doby je Endy zase šťastný dareba, zase vidí, běhá, dovádí. 

Díky pane doktore!

 

12.9.2013 smutný den - zemřel nám kocourek Myšák na selhání ledvin

 

Endík zemřel 23.7.2016.....  děkuji Ti můj kamaráde za všechny krásné chvíle ....

 

 

Fotogalerie: ENDY